Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zapakować miękki prezent – praktyczne pomysły na Święta

Lifestyle Data publikacji - 23 listopada 2020 Autor - Redakcja obliczasrebra.pl


Sposób zapakowania prezentu ma ogromny wpływ na jego odbiór. Schludne i pomysłowe opakowanie znacznie zwiększa radość z otrzymanego podarunku, a także świadczy o zaangażowaniu w trakcie jego przygotowania. Niektóre upominki mogą sprawiać większe problemy ze względu na kształt, strukturę lub wielkość. Jak zapakować miękki prezent, by oczarować obdarowywaną osobę?

Miękkie swetry

Sweter to świetny pomysł na świąteczny prezent. Do jego zapakowania warto wykorzystać ozdobne pudełko z pokrywką. Gotowe propozycje można znaleźć w sklepach z akcesoriami papierniczymi, marketach, a także online. Porządnie złożony sweter w świątecznym pudełku będzie się pięknie prezentować pod choinką.

Ekonomiczną, a zarazem niezwykle kreatywną opcją jest samodzielnie przygotowanie ozdobnego pudełka. Potrzebny będzie zwykły karton, który bez problemu zmieści podarunek. Za nadanie świątecznego klimatu odpowiada papier do pakowania – wzory choinek, gwiazdek oraz śnieżynek sprawdzą się doskonale. Przy użyciu nożyczek i kleju należy starannie obłożyć karton wybranym papierem. Na koniec warto przewiązać opakowanie kolorową wstążką z dołączonym bilecikiem.

Dodatki na zimę – czapki, rękawiczki, szaliki

Przy pakowaniu dodatków na zimę pomocne mogą być gotowe rozwiązania. Drobne przedmioty zmieszczą się do niewielkich, papierowych torebek z motywem świątecznym. W ten sposób możemy zapakować parę skarpetek lub rękawiczki. Do tak przygotowanego podarunku warto dorzucić kilka cukierków, by wzbogacić upominek.

Pomysłowym rozwiązaniem związanym z pakowaniem pojedynczych dodatków jest stworzenie cukierka. Jego wykonanie nie należy do trudnych, a dodatkowo można wyczarować efektowne opakowanie. Do przygotowania potrzebny jest ozdobny papier, na którym układa się podarunek. Następnie należy zawinąć papier na kształt walca i skleić, aby uniknąć rozwinięcia. Ostatnim krokiem jest utworzenie kształtu cukierka przez przewiązanie dwóch końców wstążkami.

W przypadku zestawów składających się z czapki, szalika oraz rękawiczek przydatne będą większe pudełka. Przy pakowaniu można wykorzystać propozycje ze sklepów lub samodzielnie wykonać paczkę – podobnie jak w przypadku swetra.

Maskotki

Trudność w pakowaniu maskotek wynika z ich nietypowego kształtu. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie celofanu, czyli specjalnej folii. Można znaleźć ją w kwiaciarni lub zamówić przez Internet. Maskotkę umieszczoną na kartonowej podstawce należy owinąć folią i złapać na górze wstążką. Dzięki temu powstaje opakowanie przypominające stożek. Do prezentu można także dorzucić słodycze, które z pewnością dodatkowo ucieszą obdarowywaną osobę.

Redakcja obliczasrebra.pl

Nasz portal to źródło inspiracji z zakresu biżuterii, mody, urody i lifestyle'u. Dzięki naszym artykułom czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy, odkrywać nowe marki i produkty, oraz znajdować praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, stylizacji i życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?