Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

W jakich branżach sprawdzą się hale namiotowe?

Lifestyle Data publikacji - 11 listopada 2021 Autor - Redakcja obliczasrebra.pl
hale namiotowe

Zastosowania hal namiotowych są bardzo zróżnicowane, a ich zalety czynią z nich budżetowe, niezawodne i uniwersalne rozwiązanie. Gdzie mogą być używane?

Jeszcze stosunkowo niedawno hale namiotowe były postrzegane jako gorszy, tymczasowy zamiennik zwykłych konstrukcji kratownicowych. Obecnie jednak inwestorzy coraz częściej dostrzegają zalety tego rozwiązania, a same hale namiotowych stały się pełnoprawną alternatywą dla tych stalowych. Są od nich tańsze i dużo lżejsze, a w ofercie producentów znajdziemy konstrukcje nieustępujące im pod względem wytrzymałości. W jakich branżach hale namiotowe najczęściej znajdują zastosowanie?

Branża budowlana

Łatwość montażu i demontażu, bezproblemowy transport oraz stosunkowo niska masa sprawiają, że hala namiotowa to obiekt często spotykany na placach budowy. Po zakończeniu prac można ją w prosty sposób złożyć i przewieźć na miejsce nowej inwestycji. Znajduje wszechstronne zastosowanie. Dobrze sprawdza się jako magazyn na materiały i narzędzie wrażliwe na warunki atmosferyczne lub hala do wykonywania takich prac jak spawanie. Mniejsze modele mogą ponadto być wykorzystywane jako pomieszczenia socjalne.

Rolnictwo

Łatwe w budowie i tanie hale namiotowe są też chętnie stosowane przez rolników. Ze względu na brak fundamentów, pozwalają na szybką modernizację lub reorganizację gospodarstwa, a ich wzniesienie nie wiąże się z dużymi kosztami. Mogą służyć jako zadaszenie dla przenośnych chłodni i mroźni, do przechowywania maszyn i sprzętu rolniczego, bali lub nawozów.

Przemysł

Hale namiotowe są też idealnym rozwiązaniem dla inwestorów szukających sposobu na optymalizację kosztów budowy przestrzeni magazynowej. Wspomniane zalety sprawiają, że nadają się one do użytku zarówno jako obiekty stałe, jak i tymczasowe. Jako hale niewymagające wykonania fundamentów, mogą być szybko wzniesione, pozwalając tym samym szybko zaspokoić zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń w okresach zwiększonej produkcji.

Handel, eventy i targi

Hale, które oferuje producent Ekodynamic (https://www.ekodynamic.com.pl/oferta/hale-namiotowe-tradycyjne/) są chętnie używane w handlu oraz przy organizacji branżowych targów i innych eventów. Jednym z ich zastosowań jest rola tymczasowego sklepu wznoszonego w miejscowościach letniskowych lub przy festiwalach artystycznych lub wydarzeniach sportowych. Doskonale sprawdzają się jako pawilony wystawiennicze, polecane zwłaszcza firmom uczestniczącym w różnych targach w wielu miejscach. Poza tym często są wykorzystywane jako punkty informacyjne, namioty weselne, przestrzeń dla obsługi wydarzeń itp.

Redakcja obliczasrebra.pl

Nasz portal to źródło inspiracji z zakresu biżuterii, mody, urody i lifestyle'u. Dzięki naszym artykułom czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy, odkrywać nowe marki i produkty, oraz znajdować praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, stylizacji i życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?