Strona główna
Biżuteria
Tutaj jesteś

Kiedy przebić dziecku uszy?

Biżuteria Data publikacji - 29 listopada 2020 Autor - Redakcja obliczasrebra.pl


Kolczyki są bardzo popularnym rodzajem biżuterii wśród wielu osób. W ostatnich latach z powodzeniem noszą je nawet małe dziewczynki. Dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy przebić dziecku uszy, aby było to dla niego najlepsze rozwiązanie. Warto się nad tym zastanowić oraz poznać wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania.

Kiedy przebić uszy?

W obecnych czasach przebija się dzieciom uszy w bardzo różnym wieku. Jednak najczęściej wykonuje się tego rodzaju zabieg w okolicach pierwszych urodzin. Czasem się nawet zdarza, że jest to prezent na pierwsze urodziny. Wiele osób uważa, że im dziecko jest mniejsze podczas przebijania uszu, tym dla niego lepiej. Małe dzieci nie będą w późniejszym okresie pamiętały bólu, a także przebiegu samego zabiegu. Natomiast przebijanie uszu dzieciom w wieku przedszkolnym może się wiązać ze zwiększonym odczuwaniem bólu, a także strachem, który może wystąpić przed zabiegiem. Warto o tym pamiętać.

Zalety przebijania uszu

Przebijanie uszu u małych dzieci z całą pewnością posiada swoje korzystne aspekty. Wśród nich można wymienić przede wszystkim fakt, że dziecko niewiele pamięta z takiego zabiegu oraz może mieć zmniejszone odczuwanie bólu. Im dziecko jest starsze, tym bardziej boi się przebijania uszu. Sprawia to, że podczas zabiegu może dużo silniej odczuwać ból, ponieważ będzie on potęgowany przez strach. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że zabieg przebijania uszu jest dla dziecka w pełni bezpieczny. Wykonywany jest odpowiednimi narzędziami, które są sterylizowane.

Wady przebijania uszu

Przebijanie uszu u dzieci ma jednak również pewne wady, na które warto zwrócić uwagę podczas zastanawiania się nad tego rodzaju zabiegiem. Przede wszystkim podczas zabiegu naraża się dziecko na dodatkowy stres, a także niepotrzebny ból. Niewiele będzie ono rozumiało z tego, co się z nim dzieje. Dlatego może wpaść w niemałe zaskoczenie. W przypadku nieprawidłowego wykonania zabiegu mogą pojawić się pewne niekorzystne objawy.

Zbyt wczesne przebijanie

Warto pamiętać o tym, że zbyt wczesne przebijanie uszu dziecku może mieć dla niego bardzo negatywne konsekwencje zdrowotne. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas podejmowania odpowiedniej decyzji. U dziecka, które będzie miało ten zabieg wykonany zbyt wcześnie może się rozwinąć alergia, która objawi się na przykład problemami ze skórą oraz wypryskami. Małe dziecko nie musi nosić kolczyków i mieć przebitych uszu. Nie niesie to ze sobą żadnych korzyści oprócz poprawy wyglądu. Warto się zastanowić, czy jest to potrzebne dziecku.

Redakcja obliczasrebra.pl

Nasz portal to źródło inspiracji z zakresu biżuterii, mody, urody i lifestyle'u. Dzięki naszym artykułom czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy, odkrywać nowe marki i produkty, oraz znajdować praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, stylizacji i życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

pralnia w domu