Strona główna
Biżuteria
Tutaj jesteś

Jak wyczyścić srebrne sztućce?

Biżuteria Data publikacji - 9 grudnia 2020 Autor - Redakcja obliczasrebra.pl


Wśród różnych przedmiotów wykonanych ze srebra można przede wszystkim wymienić srebrne sztućce. Warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, aby przez wiele lat prezentowały się bardzo efektownie. Wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić srebrne sztućce. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne uniwersalne sposoby.

Pasta do zębów

Srebrne sztućce bez większych problemów można wyczyścić takim produktem jak pasta do zębów. Jest to rozwiązanie bardzo efektywne, dlatego wiele osób chętnie z niego korzysta. W celu zastosowania tej metody należy nanieść pastę do zębów na srebrne przedmioty. Można je czyścić przy pomocy szczoteczki do zębów, ale należy bardzo uważać w tym przypadku, aby nie zarysować delikatnej powierzchni. Dodatkowo warto wykorzystać podczas tego zabiegu zwykłą pastę, która nie będzie zawierała w swoim składzie żadnych drażniących substancji. Dzięki temu na pewno sposób ten zadziała doskonale.

Folia aluminiowa

Srebrne sztućce można również czyścić przy pomocy folii aluminiowej, co również będzie bardzo dobrym pomysłem. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod czyszczenia srebra. W celu jej użycia należy wyłożyć miskę folię aluminiową. Do miski dodaje się również dwie szklanki gorącej wody, pół szklanki octu, dwie łyżki soli kuchennej, a także dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Sztućce należy włożyć do przygotowanego roztworu, a następnie odczekać aż nalot z nich zniknie. Na końcu należy je wypolerować.

Soda oczyszczona i ocet

Wśród substancji, które mogą działać wspomagająco podczas czyszczenia srebrnych sztućców, można również wymienić takie produkty jak soda oczyszczona oraz biały ocet. W celu zastosowania tej metody należy połączyć jedną łyżkę octu, jedną łyżkę sody oczyszczonej, a także jeden litr wody. Następnie w roztworze należy zanurzyć srebrne produkty przez około piętnaście minut. Na koniec należy je bardzo dokładnie wypolerować i uważać, aby się nie zarysowały.

Spirytus lub cola

Srebrne przedmioty z powodzeniem można również czyścić wykorzystując do tego takie substancje jak spirytus lub cola. Z całą pewnością mają one bardzo skuteczne działanie, dlatego są chętnie wykorzystywane do tego celu. Srebrną biżuterię powinno się zanurzyć w wybranym płynie na około dwanaście godzin, jednak czas ten nie powinien być dłuższy. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że płyn wnika w każdy zakamarek przedmiotów, dlatego nie jest konieczne ich dodatkowe ręczne czyszczenie. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas wyboru konkretnej metody czyszczenia.

Redakcja obliczasrebra.pl

Nasz portal to źródło inspiracji z zakresu biżuterii, mody, urody i lifestyle'u. Dzięki naszym artykułom czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy, odkrywać nowe marki i produkty, oraz znajdować praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, stylizacji i życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

pralnia w domu