obliczasrebra.pl

Blog o biżuterii, modzie i urodzie

Biżuteria

W jaki sposób czyścić srebro?

Srebro jest bardzo popularnym rodzajem materiału, z którego produkowane jest wiele przedmiotów. Wśród nich można między innymi wymienić biżuterię. Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo pielęgnować srebro, a także, w jaki sposób można je czyścić. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać pewne sprawdzone metody.

Mydło i woda

Wśród najbardziej popularnych sposobów na czyszczenie srebra można przede wszystkim wymienić metodę, w której wykorzystuje się tradycyjne mydło oraz wodę. Mydło nie powinno mieć w swoim składzie żadnych fosforanów czy też amoniaku. Wtedy jego działanie będzie w pełni efektywne oraz skuteczne. Mydło i woda może być stosowane jako pierwsza z metod, ponieważ nie zawsze będzie ona efektywna. Ten sposób najlepiej sprawdzi się w przypadku niewielkich zanieczyszczeń na srebrze. Warto o tym pamiętać podczas czyszczenia przedmiotów, które są wykonane z takiego materiału.

Soda oczyszczona i woda

Kolejną metodą, którą z powodzeniem można wykorzystać do czyszczenia srebra jest sposób z wykorzystaniem sody oczyszczonej oraz wody. Z tych składników przygotowuje się specjalną pastę, którą nakłada się na czyszczone elementy wykonane ze srebra. Należy polerować je miękką szmatką, aby zminimalizować ryzyko zarysowania podczas czyszczenia. Dzięki temu przedmiot będzie bardzo dobrze wyczyszczony oraz wypolerowany. Jednak w celu dosięgnięcia trudno dostępnych miejsc można z powodzeniem skorzystać z takiego elementu, jakim jest szczoteczka do zębów.

Oliwa z oliwek i sok z cytryny

Do czyszczenia srebra z powodzeniem można również wykorzystać takie substancje jak oliwa z oliwek oraz sok z cytryny. Mają one bardzo korzystne możliwości zastosowania, dlatego na pewno sprawdzą się w tym przypadku idealnie. W celu skorzystania z tej metody należy wymieszać pół szklanki soku z cytryny wraz z jedną łyżeczką oliwy z oliwek. Roztworem należy czyścić przedmioty wykonane ze srebra z wykorzystaniem takiego przedmiotu jak ściereczka z mikrofibry. Na pewno będzie to bardzo skuteczne i efektywne działanie.

Biały ocet i soda oczyszczona

Wśród różnych produktów, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do czyszczenia srebra można również wymienić biały ocet, a także sodę oczyszczoną. Dzięki tej metodzie można z wielu przedmiotów usunąć nawet bardzo nasilony nalot, ponieważ jest to w pełni skuteczne oraz efektywne. Roztwór tworzy się z połowy szklanki białego octu, a także dwóch łyżek sody oczyszczonej. Moczenie przedmiotu powinno trwać około dwóch lub trzech godzin. Następnie należy go wypolerować.