obliczasrebra.pl

Blog o biżuterii, modzie i urodzie

Dom i ogród

Kinkiety srebrne – modne wyposażenie wnętrz

Podczas aranżacji domu lub mieszkania coraz częściej odchodzi się od staroświeckich rozwiązań typu boazeria, kamień na ścianie, czy linoleum, a stawia raczej na nowoczesność i minimalizm. Proste wykończenia oraz brak przepychu sprawiają, że większą uwagę zwraca się na dodatki. W tej kategorii duże znaczenie ma oświetlenie wnętrza. W ostatnim czasie bardzo modne są kinkiety srebrne. Co zadecydowało o ich popularności? O czym należy pamiętać przy ich montażu?

Kinkiety pasują do każdego pomieszczenia

Metal połączony z chromem sprawdza się w każdym pomieszczeniu – sypialni, salonie, kuchni, łazience. Lampy te, które kiedyś zdawały egzamin wyłącznie na zewnątrz i były powszechnie stosowane na werandach, gankach i w garażach, dzisiaj stały się modnym elementem oświetlania wnętrz.

Kinkiety srebrne prezentują się bardzo elegancko, pasują do sypialni w stylu modernistycznym jako źródło światła zamontowane nad lampką nocną. W salonie będą wyglądać zjawiskowo przymocowane na przykład do ściany nad telewizorem plazmowym. W ten sposób ktoś, kto, oglądając telewizję, nie lubi włączać górnego światła, ale jednocześnie nie przepada za siedzeniem w ciemności, może ograniczyć się do oświetlenia pokoju tylko za pomocą kinkietów.

Kinkiety jako dekoracja

Kinkiety odpowiadają nie tylko za emitowanie światła. Dobrane do stylu wnętrza, podkreślają jego charakter, a misterne wykończenie urządzenia, czyni z niego prawdziwe dzieło sztuki designerskiej.

Kinkiety srebrne mogą stanowić wspaniałą ozdobę pustej ściany. Zamontowane na różnych wysokościach i skierowane w różnych kierunkach mogą tworzyć ciekawą kompozycję dekoratorską. Dodatkowy atut stanowi światło, które po włączeniu kinkietów rozchodzi się w różne strony, tworząc na ścianie dodatkowy wzór.

O czym należy pamiętać przy wyborze i montażu kinkietów?

Decydując się na taki rodzaj oświetlenia w swoim domu, nie można zapomnieć o kilku ważnych kwestiach.

Małe lampy powinny być zawieszone na jasnych ścianach. Ciemne barwy pochłaniają bowiem światło. Od koloru białego, beżowego, czy ecru promienie się odbijają, rozjaśniając pomieszczenie.

Można rozważyć zakup lamp ściennych z tzw. modelowanym światłem, a więc takim, którego strumień może padać zarówno w górę, jak i w dół.

Aby nie doprowadzić do oślepienia bądź uszkodzenia wzroku, lampa ścienna powinna być zawieszona na odpowiedniej wysokości. Montaż kinkietów najlepiej zlecić fachowcowi. Wykwalifikowany elektryk zadba o najwyższe standardy bezpieczeństwa.