obliczasrebra.pl

Blog o biżuterii, modzie i urodzie

Biżuteria

Jak zmierzyć rozmiar palca?

W obecnych czasach pierścionki są bardzo popularnym rodzajem biżuterii. Są one chętnie noszone przez wiele kobiet w różnym wieku. Jednak czasami ten rodzaj biżuterii bardzo ciężko jest do siebie dopasować. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak zmierzyć rozmiar palca, aby było to w pełni skuteczne oraz efektywne. Warto się tego dowiedzieć.

Zmierzenie palca

W celu dopasowania do siebie optymalnego rozmiaru pierścionka warto przede wszystkim zmierzyć palec. Tego rodzaju pomiarów bez większych problemów można dokonać w sposób w pełni samodzielny. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z miary krawieckiej, ponieważ to właśnie przy jej pomocy najłatwiej będzie zmierzyć palec. Jednak jeśli nie posiada się w swoim domu tego rodzaju przedmiotu to można również wykorzystać takie elementy jak sznurek, tasiemki, a nawet wąski kawałek papieru. Miarę należy bardzo precyzyjnie owinąć wokół palca. Powinno to być wykonane w sposób stosunkowo dokładny, żeby nie pojawiały się żadne nieścisłości. Następnie należy odczytać wynik z miarki, a następnie dopasować go do istniejących wymiarów pierścionków. Wartość, która będzie najbliższa wyniku wskaże rozmiar palca.

Zmierzenie pierścionka

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka z powodzeniem może być również dokonany poprzez jego zmierzenie. Dzięki zmierzeniu dopasowanego pierścionka bez większych problemów będzie można określić posiadany przez siebie rozmiar palca, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Pierścionek, który się mierzy można wybrać ze swojej kolekcji tego rodzaju przedmiotów. Powinno się wybrać taki element, który najlepiej leży na dłoni i jest najbardziej dopasowany. Dzięki temu bez większych problemów będzie możliwe ustalenie posiadanego rozmiaru palca. Natomiast średnicę samego pierścionka można zmierzyć na przykład suwmiarką. Następnie warto go porównać z tabelą rozmiarów pierścionków.

Wizyta u jubilera

Rozmiar palca bez większych problemów można również zmierzyć podczas wizyty u jubilera. Dzięki temu na pewno pozna się rozmiar prawidłowy, ponieważ w sklepie jubilerskim można znaleźć specjalne miarki, które są przeznaczone do mierzenia pierścionków. Dzięki zmierzeniu palca każdy jubiler bez większych problemów może podać rozmiary pierścionka, który będzie najbardziej dopasowany. Natomiast znając rozmiar palca z powodzeniem będzie można robić zakupy biżuterii w różnego rodzaju sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Dobór pierścionków w tym przypadku będzie bardzo ułatwiony, dlatego warto poznać swój rozmiar.