obliczasrebra.pl

Blog o biżuterii, modzie i urodzie

Biżuteria

Jak rozpoznać prawdziwą porcelanę?

Porcelana jest bardzo popularnym elementem wyposażenia domów i mieszkań. Dlatego jest ona tak chętnie wybierana przez osoby w różnym wieku i o różnych preferencjach. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego materiału oraz poznać jego cechy szczególne. Na pewno będzie to bardzo przydatne podczas wykonywania zakupów dodatków do domu.

Kolor porcelany

Przede wszystkim podczas zakupu wszelkiego rodzaju produktów z porcelany warto zwrócić swoją szczególną uwagę na ich kolor. Prawdziwa porcelana zazwyczaj jest śnieżnobiała. Chociaż w sprzedaży można również znaleźć produkty, które będą posiadały piękny kremowy kolor i to także będzie porcelana o wysokich parametrach jakościowych. Jednak jeśli produkty są poszarzałe lub mają zmienioną barwę to z całą pewnością nie będzie to porcelana wysokiej jakości. Może to być inny materiał lub mieszanka materiałów.

Światło

Naczynia porcelanowe przepuszczają również światło. Jest to jedna z najłatwiejszych metod, aby sprawdzić, czy ma się do czynienia z prawdziwą porcelaną czy też nie. Naczynia porcelanowe są stosunkowo cienkie, co oczywiście nie oznacza, że są one niskiej jakości lub że są mniej wytrzymałe. W celu sprawdzenia jakości materiału warto sprawdzić produkt pod światłem. Przedmioty, które nie będą wykonane z wysokiej jakości porcelany z całą pewnością nie będą przepuszczały promieni światła. Zazwyczaj są one pokryte różnymi substancjami, które to uniemożliwiają.

Nasiąkliwość

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać porcelanę w sposób skuteczny oraz efektywny. W tym przypadku warto również zwrócić swoją szczególną uwagę na nasiąkliwość tego rodzaju materiałów. Prawdziwa porcelana, która posiada stosunkowo wysokie parametry jakościowe charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, a także w bardzo korzystny sposób nie przepuszcza cieczy. Jest to zupełne przeciwieństwo produktów, które są wykonane z innych materiałów. Zazwyczaj muszą być one pokrywane dodatkową powierzchnią, aby nie wchłaniały płynów.

Dźwięk

Zastawę wykonaną z porcelany można również rozpoznać po dźwięku, jaki wydaje. Jest on wyjątkowy i bardzo charakterystyczny, dlatego nie sposób się w tym przypadku pomylić. Dźwięk po delikatnym uderzeniu w porcelanę jest dość dźwięczny, a także wysoki. Natomiast po uderzeniu w inny rodzaj materiału zazwyczaj jest głuchy i niski. Dlatego jest to bardzo popularna metoda, której można użyć do określenia, czy dany przedmiot został wykonany z porcelany o wysokich parametrach jakościowych. W bardzo prosty sposób można porównać porcelaną do wyrobów wykonanych z innych materiałów.