Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Składniki mineralne zawarte w wodzie – jaką wodę pić

Zdrowie Data publikacji - 28 października 2021 Autor - Redakcja obliczasrebra.pl
Składniki mineralne zawarte w wodzie

Woda jest niezbędna do tego, by ludzki organizm mógł poprawnie funkcjonować. Regularne spożywanie wysokiej jakości wody pozwala m.in. na efektywne wykonywanie pracy umysłowej. Jaką wodę należy pić, aby osiągnąć najlepsze efekty?

Dlaczego wysokozmineralizowana woda jest dobra zdrowia?

Woda to podstawa ludzkiego życia. Dzięki niej ludzki organizm może zyskać wiele niezbędnych substancji mineralnych. O jakich korzystnych dla ludzkiego zdrowia składnikach mowa? Katalog substancji, które należy dostarczać do organizmu, jest bardzo szeroki. Należą do niego między innymi:

  • magnez (Mg),
  • sód (Na),
  • wodorowęglany,
  • żelazo (Fe),
  • wapń (Ca),
  • chlorki (Cl),
  • siarczany (SO42)
  • oraz wiele innych.

Należy przy tym zauważyć, że szkodliwy dla stanu ludzkiego zdrowia może być zarówno ich niedobór, jak i nadmiar. To właśnie dlatego tak ważne jest, by organizm uzyskiwał substancje mineralne we właściwych proporcjach. Jak można o to zadbać? Jednym z rozwiązań jest woda o wysokim stopniu zmineralizowania.

Woda mineralna to podstawa!

Woda zapewnia prawidłową pracę wszystkich układów ludzkiego organizmu (np. układ nerwowy czy pokarmowy), zapewniając m.in. odpowiedni metabolizm i pracę całego układu trawiennego.

Wyżej wymienione korzyści to nie jedyne efekty spożywania wysokozmineralizowanej wody. Dzięki niej nasz organizm rzadziej cierpi na mdłości, sztywność mięśni czy apatię. Ponadto, znacząco poprawia się koncentracja i umiejętność logicznego myślenia. Są to aspekty niezmiernie ważnego we wszelkiego rodzaju pracy umysłowej. To właśnie dlatego regularna dostawa wody do biura jest rozwiązaniem, po które w ostatnich latach sięga coraz więcej przedsiębiorstw – w ten sposób dbają oni o dobre samopoczucie swoich pracowników. Dzięki dostarczaniu produktów wysokozmineralizowanych pracują oni szybciej, bardziej efektywnie i popełniają mniej błędów.

Oczywiście, pracownicy biurowi to nie jedyna grupa, która powinna spożywać wodę wysokiej jakości. Jest to rozwiązanie zalecane także dla wszystkich tych, którzy ponoszą wysiłek umysłowy. Zaleca się, by studenci oraz uczniowie także dostarczali odpowiednie składniki mineralne dla swoich organizmów.

Dobrej jakości woda mineralna – jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest obecnie wielu dystrybutorów zajmujących się dostarczaniem wody zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Jednym z nich jest Aquamo, czyli przedsiębiorstwo, które już od 13 lat dostarcza wysokiej jakości wodę źródlaną. Ważnym elementem działalności, oprócz usług świadczonych dla biur itp., jest dostawa wody do domu oraz sprzedaż urządzeń filtrujących.

Redakcja obliczasrebra.pl

Nasz portal to źródło inspiracji z zakresu biżuterii, mody, urody i lifestyle'u. Dzięki naszym artykułom czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy, odkrywać nowe marki i produkty, oraz znajdować praktyczne porady dotyczące pielęgnacji, stylizacji i życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Składniki mineralne zawarte w wodzie